Nar Lekesi Nasıl Çıkar?

Nar Lekesi Nasıl Çıkar

Nar Lekesi Nasıl Çıkar

Bereketin simgesi ve aynı zamanda vitamin deposu olan nar, giysileri, halı ve döşemeleri, yani temas ettiği her şeyi kolayca lekeleyebilen bir meyvedir. Giysiniz ya da halınız nar lekesi mi oldu? Panik yapmayın, nar lekesini nasıl çıkarmanın oldukça pratik ve etkili yolları var. 

Nar Lekesi Çıkar mı? 

Evet, doğru yöntemler uygulanırsa nar lekesi kolayca çıkar. Nar, sağlığa olan katkılarıyla çok önemli meyvelerden biri ve aynı zamanda çok leke bırakan bir meyve. Bu yüzden nar ayıklarken ya da nar suyu hazırlarken dikkatli olmak gerekir. Nar lekelerini çıkarmanın anahtarı lekeyi hızlı bir şekilde çıkarmaktır çünkü kumaşa ne kadar nüfuz ederse çıkarmak o kadar zorlaşabilir. Nar lekesi nasıl geçer endişe etmeyin, nar lekesi dahil pek çok meyve lekesini kolayca çıkarabilmeniz için Vanish’in sıvı leke çıkarıcılarından yardım alabilirsiniz.

Kurumuş Nar Lekesi Nasıl Çıkar?

Her ne kadar nar lekesi zorlu lekelerden biri kabul edilse de kurumuş nar lekelerini bile doğru uygulamalar ve doğru ürünlerle temizlemek mümkün. Kurumuş nar lekesi nasıl çıkar? Sorusuna en iyi cevap, Vanish Oxi Action Sıvı deterjan kullanmak. Vanish Oxi Action sıvı deterjan ile düşük sıcaklıklarda, inatçı, kurumuş nar lekesini bile temizleyebilirsiniz.

 Bunun için adımlar şöyle: 

 • Öncelikle kurumuş nar lekesinin üzerinde kalıntı varsa onu temizleyin.
 • Beyaz ya da renkli fark etmez lekeli kumaş ya da giysinizi makineye koyun.
 • Normal deterjanınızı makinenin deterjan gözüne koyun ve çalıştırın. Makine su almaya başladığında deterjan gözüne 1,5 çay bardağı Vanish Oxi Action Sıvı Leke Çıkarıcı dökün ve normal yıkama programını uygulayın. 

Nar Lekesi Giysilerden nasıl Çıkar?

Giysinizdeki basit nar lekeleri için karbonat ve kaynar su karışımı yaparak lekeli kısmı bu karışımla silebilirsiniz. Nar lekesini giysilerden çıkarmanın en etkili yolu ise, giysinin lekelenmiş kısmına soğuk su akıttıktan sonra giysinin o bölümünü 15-20 dakika kadar sıvı bir çamaşır deterjanında bekletmektir. Bu noktada yardımınıza Vanish Kosla ürünleri koşuyor. Lekeyi çıkarmak için yapmanız gerekenler ise şöyle:

 • Beyaz giysileriniz için lekenin üzerine 1 çay kaşığı Vanish Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı dökün/Renkli çamaşırlarınız için Vanish Kosla Gold’u kullanabilirsiniz. 
 • Giysinizi 10 dakika kadar bu şekilde bekletin. 
 • Ardından makinenizi normal yıkama programına getirerek giysinizin beyaz veya renkli olmasına göre deterjanınıza 50 ml. kadar Vanish Kosla Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı ya da Vanish Kosla Gold ekleyip normal yıkamanıza devam edin.

Halıdan Nar Lekesi Çıkarma Yöntemleri

Nar suyu ile lekelenmiş halılar için karbonat ve karışımından faydalanabilirsiniz. Büyükçe bir kaseye bir çorba kaşığı karbonat ve kaynar su ekleyip karıştırın, bu karışımla halınızın lekeli bölümünü silin. Küçük bir alanda ve leke çok derin değilse bu yöntem işe yarayabilir ancak derin nar lekelerinde daha güçlü bir yardımcıya ihtiyacınız vardır. Halıdan nar lekesi nasıl çıkar, sorusunun cevabı gerçekten etkili ve güvenilir bir ürün kullanmaktan geçer. Bu noktada kesin bir çözüm için Vanish Halı Şampuanı ürününe başvurabilirsiniz. 

Halınızın yüzeyindeki lekeler için birebir olan Vanish Kosla Halı Elde şampuanı, özel formülü sayesinde halınızı çok fazla ovmadan lekenin çıkmasına yardımcı olur ve ayrıca derinlemesine hijyen sağlar. Vanish Kosla Halı Elde’yi kullanarak halınızın üzerindeki kurumuş nar lekelerini temizlemek için şu basit aşamaları uygulamanız yeterli.

 • 40 derece sıcaklıktaki 9 ölçü suya 1 ölçü Vanish Kosla Halı şampuanından koyun ve köpürene kadar karıştırın.
 • Halınızdaki lekeli bölümü bu karışımı kullanarak silin.
 • Kurumasını bekleyin ve ardından elektrik süpürgesiyle süpürün. 

Peki, halınızın üzerindeki nar suyu lekesi nasıl çıkar? Nar suyu dökülen halınıza anında müdahale ederek lekeden kurtulmak için Vanish Kosla Halı Spreyi’nden yardım alabilirsiniz. Vanish Kosla Halı Spreyi, halı ve döşemelerinizdeki lekeleri tek seferde etkili bir şekilde çıkarmak için birebirdir. Bunun için,

 • Halınızın yüzeyindeki lekeye spreyi püskürtün.
 • 5 dakika bekleyip lekeyi hemen silin.  

Eldeki Nar Lekesi Nasıl Çıkar

Kumaş, giysi ve halının yanında nar lekesinin zor çıktığı yerlerden biri de ellerdir. Peki, eldeki nar lekesi nasıl çıkar? Narın ayıklanması ve kullanımı sırasında elleriniz lekelendiyse yapacağınız en iyi şey elinize taze limon suyu sıkmak, ardından biraz tuz serperek ovalamaktır.