Vanish Oxi Action Halı & Döşeme Spreyi

VANISH OXI ACTION HALI DÖŞEME SPREYİ

Halılar dekoratif anlamda bir mekanın olmazsa olmazlarındandır. Birçok özel renge ve çeşide sahip döşeme halılar ise hem estetik hem de pratik yapıları ile evlerde ya da iş yerlerinde sıklıkla tercih edebileceğiniz dekoratif, fonksiyonel bir eşya olarak öne çıkar. Ancak bu halılar odanın bütün zeminini, hatta bazen duvarları dahi kapladığı için temizlemesi çok daha zahmetli olabilir. Tabii eğer yanınızda güvenebileceğiniz bir yardımcınız yoksa…

Lekeli kumaş

Lekeli kumaş

Vanish ile lekelerden zahmetsizce kurtulun!

Halı döşemelerini temizlemek evde kullanılan diğer halıları temizlemekten daha zordur. Tüm zemini kaplayan bu döşemeleri makineye atıp yıkamak mümkün olmadığından, leke çıkarma ya da kiri tozu temizleme konusunda bir yardımcıya ihtiyacınız vardır.

Vanish Oxi Action Halı Döşeme Sprey’in bu konuda en büyük yardımcınız olacağına güvenebilirsiniz.  Nitekim Vanish Oxi Action Halı Döşeme Sprey’ini kullanarak halı temizliği sırasında nokta atışı yapabilmeniz de mümkün. Çünkü gücünü oksijenden alan formülü ile bu halı leke çıkarıcı sprey, lekeli bölgeye direkt müdahale edebilmenizi sağlar. İlk seferde en iyi sonucu veren Vanish halı spreyinin kullanımı da oldukça kolay:

  • Leke yeni oluşmuş ise önce bir havlu kağıt ya da pamukla fazlalığı kurulayın.
  • Vanish Oxi Action Halı Döşeme Spreyi’ni lekeli alana sıkın ve nazikçe ovalayın.
  • En fazla 5 dakika bekleyin.
  • Temiz ve emici bir bezle bölgeyi durulayın.

Vanish’in gücünü halınızda uygulamadan önce ürünün kullanım talimatlarını okumayı ihmal etmemelisiniz. Halınıza zarar vermeden en başarılı sonuca ulaşabilmek adına, sadece kullanım talimatlarına değil; halınızın yaş temizlemeye uygun olmayan bir malzemeden yapılıp yapılmadığına da dikkat etmelisiniz.

Halı döşeme temizliğine alternatif yöntemler

Döşeme halıların temizliği zorlu ancak bir o kadar da gerekli. Halınızı yerinden etmeden, sadece lekeli bölgeye müdahale ederek tek seferde lekelerden kurtulmanın yolunu artık biliyorsunuz. Yenilmez oksijen gücü sayesinde Vanish Oxi Action Halı Döşeme Spreyi sayesinde ile lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Fakat Vanish’in olmadığı zamanlarda lekelerden kurtulmak için birkaç alternatif yönteme de başvurmak mümkün.

Halı temizliğine başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey halının üzerinde biriken toz, saç ve kiri bir süpürge ile çekmek olmalı. Kullandığınız ister Vanish Oxi Action Halı Döşeme Spreyi olsun isterse birazdan anlatacağımız farklı malzemeler olsun, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bu. Aksi takdirde halınızı silmek için ıslattığınızda üzerindeki tozlar diplere doğru çöker.

Halınızı süpürdükten sonra lekelerle uğraşmaya başlayabilirsiniz. Maden suyu leke çıkarma konusunda oldukça etkilidir. Kurumuş lekeleri silmede maden suyunu kullanabilirsiniz; fakat taze lekeler için tuz kullanmak daha doğru bir tercih olacaktır. Karbonat ise hem leke temizleme konusunda hem de halınıza sinen kokulardan kurtulmada size yardımcı olabilir. Karbonatı tüm halınıza döküp birkaç saat bekledikten sonra halınızı süpürdüğünüzde dibe çöken tozları ve kötü kokuları çekip atmış olursunuz.

Halınızı temizlemede fırça yerine bez kullanmayı tercih ediyorsanız, birkaç küçük noktaya dikkat etmenizde fayda var. Öncelikle, halınızın dokusunu bozmayacak, bu dokuya uygun bir temizlik bezi tercih etmelisiniz. Bu bez mümkünse renksiz ve daha önce kullanılmamış bir bez olmalı. Silme işleminde kullanacağınız bez ile durulama işleminde kullanacağınız bezin aynı olmamasına da özen göstermelisiniz. Aksi takdirde derinlemesine bir temizlik sağlayamazsınız.