Zor lekeler nasıl çıkarılır? - Vanish

ZOR LEKE ÇIKARMA REHBERİ

Lekelerle baş etmek başlı başına bir olayken, kimi lekeler öylesine güçlü ve zorludur ki ekstra çaba gerektirir. En zor çıkan lekeler dendiğinde ilk akla gelenler arasında sayılabilecek mürekkep, mum, çay ve kan gibi lekeler başınızı fazlaca ağrıtabilir. Oysa lekenin cins ve zorluğunu bildikten sonra lekeye müdahale etmek ve ondan sonsuza kadar kurtulmak hiç de zor değil. Nasıl mı? Gelin birlikte bakalım.

Vanish Oxi Action zor lekelerde de yanınızda!

Bazı lekelerle mücadele etmek diğer lekelere göre daha güç olabilir. Bir anda kabusa dönüşebilen bu inatçı lekeler nasıl çıkar derseniz, Vanish Oxi Action’ın gücünü oksijenden alan yenilmez formülüne başvurabilirsiniz. İster kaleminizin ucundan gömleğinize sıçrayan mürekkep lekesi olsun ister elbisenize akan mum lekesi; ister keyifle içerken üzerinize döktüğünüz çay lekesi isterse kazara kesilen parmağınızdan damlayan kan lekesi... Hiç fark etmez. Vanish’in leke çıkarıcı formülüyle onlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Önce beyazlarınızdaki zorlu lekelerden nasıl kullanacağınıza bakalım. Vanish Kosla Kristal Gold Beyaz Sıvı Leke Çıkarıcı ile kumaşınızın canlılığını kaybetmeden lekeleri tamamıyla söküp atabilirsiniz. Ürünü kullanırken yapmanız gerekense oldukça basit:

  • Lekenin üzerine Vanish Kosla Kristal Gold Beyaz Sıvı Leke Çıkarıcı dökerek oksijen moleküllerinin lekeye hücum etmesi için 10 dakikayı aşmayacak şekilde bekletin.
  • Çamaşır deterjanının yanına Vanish Kosla Kristal Gold Beyaz Sıvı Leke Çıkarıcı ekleyin ve kıyafetlerinize uygun bir programda yıkama işlemini gerçekleştirin.
  • Beyazlarınızın ilk günkü beyazlığında kalması için bu ürünü düzenli kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.

Sahip olduğu güçlü formül ile kumaşın en küçük partiküllerine işleyen kirleri dahi söküp çıkaran Vanish Kosla Kristal Gold Beyaz Sıvı Leke Çıkarıcı’nın toz formu da mevcut. Dolayısıyla kendi yıkama alışkanlığınıza uygun şekilde sıvı ya da toz üründen birini tercih edebilirsiniz. Seçiminiz hangisinden yana olursa olsun kullanım talimatlarını detaylı ve dikkatli bir şekilde okumalı; yıkayacağınız kıyafetin ürünü kullanmak için uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Renkli kıyafetlerinizdeki zorlu lekelerle savaşmak içinse tercihiniz Vanish Kosla Gold Leke Çıkarıcı ya da Toz’dan yana olmalı. Klor içermediği için kıyafetlerinizin solmasına neden olmadan lekelerden tek seferde kurtulmanıza yardımcı olan bu ürünün sıvı olanını kullanmak için de yukarıda sıralanan adımları takip edebilirsiniz. Seçiminiz toz üründen yana olacaksa, yapmanız gereken ise çeyrek ölçek toz ile tam ölçek sıcak suyu karıştırıp lekenin üzerine yaymak. Ardından kıyafetinizi çamaşır makinesine atıp zorlu lekelere çözüm bulmanın hiç de zor ya da zahmetli olmadığına şahit olabilirsiniz.

Zor lekelerle baş etmede alternatif çözümler

Her türden zorlu lekede kumaşı yıpratmadan narince bir çözüm sunan Vanish Oxi Action çıkmayan lekeler nasıl çıkar sorusunun en güçlü yanıtı. Öte yandan değerlendirebileceğiniz birkaç alternatif yöntem de mevcut. Örneğin mürekkep lekesi nasıl çıkar derseniz, bir bardak kadar suya iki çorba kaşığı kadar limon suyu döküp lekeyi bu suyun içinde bir süre bekletmeniz gerekir. Mum lekesi nasıl çıkar noktasında ilk yapmanız gereken lekenin üzerindeki fazlalığı kazımaktır. Ardından lekeyi iki kağıt arasına koyup ütüleyebilir, son olarak da ispirto ile silebilirsiniz. Gelelim çay lekesi nasıl çıkar diyenlere... Eğer leke beyaz bir kumaş üzerinde oluşmuşsa, limon suyuyla lekeyi silip soğuk su ile durulamalısınız. Söz konusu renkli bir kumaş ise yumurta sarısını su ile karıştırıp lekeyi ovarak çıkarabilirsiniz. Son olarak kan lekesi nasıl çıkar sorusunu ele alalım. Beyaz kumaşlarda oksijenli su ile lekeyi ıslatıp ardından ılık suda yıkamalı; renkli kumaşlarda ise nişastayı su ile karıştırıp macun kıvamına getirdikten sonra lekeye sürerek kurumasını beklemeli, ardından da fırçalamalısınız. Ancak bu yollar zahmetli oldukları kadar farklı kumaş tiplerinin hassasiyeti ile uyumlu olmayabilir. Bu sebeple her kumaş türüne eşit özenle yaklaşan Vanish Oxi Action’ı tercih ederek lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.