Ter Lekeleri ve Çim Lekeleri Yürüyüş Yapmanızı Engellemesin

Çimende koşan çocuk

Çimende koşan çocuk

ÇİMEN LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Yemyeşil çimenlerde doyasıya vakit geçirmek, piknik yapmak, çocuğunuzla parkta eğlenceli oyunlar oynamak… Doğayla bütünleşirken hayatın tadını çıkarmak için hepimiz soluğu yeşil alanlarda alırız. Ancak yemyeşil alanlarda yapılan eğlenceli aktiviteler, gün sonunda çıkarılmayı bekleyen zorlu yeşil lekeler olarak karşımıza çıkabilir. Keyifli bir günün zorlu bir getirisi gibi gözükse de çimen lekesi, doğru uygulama yapıldığı takdirde kolaylıkla temizlenebilir.

Vanish Oxi Action ile çimen lekelerini çıkarmak çok kolay!

Çimen lekesi çıkarmanın zorlayıcı olmasının nedeni ota yeşil rengini veren klorofil, ksantofil ve karetenoid gibi pigmentlerdir. Otun içindeki bu maddeler, doku olarak doğal bitki lifine benzeyen pamuklu kumaşlara kolaylıkla yapışırlar. Çimen lekesi kottan nasıl çıkar sorusunun en çok sorulan sorulardan biri olmasının nedeni de budur. Yoğun dokusu ile kot kumaşı otun yeşil rengini çok daha fazla emer ve çıkmasını zorlaştırır. Fakat gücünü oksijenden alan Vanish Oxi Action ürünleri sayesinde hiçbir leke zorlayıcı değildir! Düşük sıcaklıklarda bile lekelere savaş açan Vanish’ler, çamaşırlarınızı hem yıpratmaz hem de lekeleri ardında iz bırakmadan, tek seferde yok eder.

Çimen lekesi nasıl çıkar sorusuna yanıt arayanların en büyük destekçisi Vanish Oxi Action’ları hem sıvı hem de toz olarak bulabilirsiniz. Bembeyaz kıyafetinizin üzerinde eğlenceli bir günden arda kalan yemyeşil çimen lekeleri için Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı’yı kullanabilirsiniz. Böylece hem kıyafetinizin dokusuna zarar vermeden lekelerden kurtulabilir hem de ürünün içeriğindeki optik beyazlatıcılar sayesinde beyazlarınızın grileşmesine engel olarak bembeyaz ve ilk günkü gibi kalmalarını sağlayabilirsiniz. Gelin Vanish’i nasıl kullanmanız gerektiğine bir bakalım:

-    Çimen lekesinin üzerini örtecek şekilde Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı dökün.

-    Ürünü lekeye iyice yedirebilmek adına 10 dakika kadar bekleyin.

-    Daha sonra çamaşır makinenizin deterjan bölümüne bir ölçek Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz ekleyin ve çamaşırınızı her zamanki rutini ile yıkayın.

Bu uygulamayı gerçekleştirmeden önce, kıyafetlerinizin kumaşına zarar vermemek adına ürünün kullanım talimatlarını ve kıyafetlerinizin yıkama önerilerini dikkatlice okuduğunuzdan emin olmanız gerekir. Yıkama alışkanlıklarınıza göre dilerseniz Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Toz’u da kullanabilirsiniz.

Renkli kıyafetleriniz içinse leke giderici Vanish ailesinden Vanish Gold Oxi Action Pembe Sıvı ya da Toz tercih etmelisiniz. Sıvı olanını kullanmak için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. Toz olanı için yapmanız gereken ise çeyrek ölçek toz ile tam ölçek sıcak suyu karıştırıp lekenin üzerine yaymak. Ardından kıyafetinizi çamaşır makinesine atıp çimen lekesine çözüm bulmanın hiç de zor ya da zahmetli olmadığına şahit olabilirsiniz. Vanish Gold Oxi Action Pembe, 100’ü aşkın lekeye kesin çözüm sunduğu gibi klor içermeyen formülü sayesinde ise kıyafetlerinizin rengini korur, solmasını engeller.

Alternatif çimen lekesi çıkarma yöntemleri

Çim lekesi nasıl çıkar dendiğinde, zahmetsiz ve kesin çözüm olarak Vanish Gold Oxi Action’a güvenmeniz gerektiğini söyledik. Ancak buna ek olarak değineceğimiz bazı pratik bilgiler temizlik söz konusu olduğunda işinize yarayabilir.

Kabartma tozu ve oksijenli suyu karıştırarak kendi çim lekesi çıkarıcınızı kendiniz yapabilirsiniz. Alkol de çimen lekesini çıkarmada kullanılabilir ama kumaşa çok sert davranmamak gerekir; bir sünger yardımı ile hafifçe uygularsanız kumaşın bozulma riskini de engellemiş olursunuz. En iyi leke çıkarıcılardan sirke, doğal ve güçlü bir antibakteriyel temizleyici olarak çimen lekesinden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bir kaşık sirkeyi, iki kaşık sıcak suda karıştırarak lekeye uygularsanız, çimen lekesinden kurtulabilirsiniz. Ancak bu yöntemler her zaman kesin sonuç vermeyebilir. Dolayısıyla hızlı ve kesin bir sonuç arıyorsanız, gücünü oksijenden alan Vanish Gold Oxi Action’ı tercih etmelisiniz.