Pek çok kullanılmış ancak halen giyilebilir durumda olan kıyafet her yıl ülkemizin çöplüklerini doldurmaktadır. Bunların yıllık değerinin milyonlarca lira olduğu tahmin edilmektedir. Bunun böyle olması gerekmez. Yıpranmış kıyafetlerinize, eski kumaşları canlandırarak, deliklere yama yaparak ve onları bambaşka bir şeye dönüştürerek yeniden hayat verebilirsiniz. En sevdiğimiz kıyafetlerin ömrünü uzatmak, tasarrufta bulunmak ve dünyayı kurtarmaya yardımcı olmak için mükemmel bir yoldur. Vanish’in yardımıyla lekeleri işlemden geçirebilir, yıpranmalara çare olabilir ve onlara daha uzun bir hayat sağlamak için başka bir amaçla kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Lekeli kıyafetler nasıl düzeltilir

Lekelerin ve kokuların kıyafetlerinizi giyilmez hale getireceğini düşünmek kolaydır, ancak renkliler için Vanish Kosla Multipower Deterjan Güçlendirici ve beyazlar için Vani̇sh Kosla Multipower Kristal Beyaz Deterjan Güçlendirici Toz kıyafetlerinizin daha uzun süre yaşamasına yardımcı olur. En sevdiğiniz kıyafetlerinize lekeleri çıkararak, kokuları gidererek ve renkleri canlı tutarak yeni bir hayat verir. Bu 4 etkili formül pamuk ve polyester gibi gündelik kumaşlar üzerinde harikalar yaratırken, yün ve ipek gibi hassas malzemeler üzerinde de güvenle kullanılabilir. Dahası, yıkama sırasında kıyafetlerinizi derinlemesine temizler.

Lekeli kıyafetler nasıl düzeltilir

Önerilen

Vanish Kosla Multipower Deterjan Güçlendirici

VANISH Kosla MULTIPOWER Deterjan Güçlendirici

Vanish Kosla Multipower Kristal Beyaz Deterjan Güçlendirici Toz

VANISH Kosla MULTIPOWER Kristal Beyaz Deterjan Güçlendirici Toz

Kumaş yama yoluyla kıyafetlerin onarılması

Bu cesur bir moda dışavurumu değilse, kotlardaki, veya her pantolon, tayt, tişört veya elbisedeki bir deliği nasıl tamir edeceğinizi öğrenmek isteyebilirsiniz. Burada yamalar devreye girmektedir.

Benzer renkte veya malzemedeki bir yamayı tercih edebilir veya kabartmalı/süslü bir yama tercih ederek bunu kendinizi ifade etmek için kullanabilirsiniz; pek çok insan kotlarına estetik amaçlı yama yapmaktadır, tamir yaptıkları için değil. İğne ve iplik kullanmak konusunda özgüvenli hissetmiyorsanız, ütüyle uygulanabilen yamalar en kolayıdır: Şu basit adımları takip etmektir:

Kumaş yama yoluyla kıyafetlerin onarılması

Talimatlar

 1. Boşta kalan iplikleri keserek deliği toparlayın.
 2. Delikten 1,5-2 cm daha büyük bir yama seçin (veya kenarlardan yuvarlatarak uygun boya getirin).
 3. Giysinizin önünün ve arkasının birbirine yapışmasını önlemek için deliğin altına, giysinin içerisine bir parça kırpıntı kumaş yerleştirin.
 4. Talimatlar doğrultusunda yamayı ütüleyin ve ısıyı eşit dağıtmak için ütüyü hareket ettirin.

Eski kıyafetler nasıl yeniden kullanılır

Lekeleri ne kadar iyi çıkarsanız da, ve deliklere yama yapsanız da, çok sevdiğiniz giysilerin artık aynı şekilde giyilemeyecekleri bir zaman gelecektir. Bu noktada, kıyafet tamiri, kıyafetleri ileri dönüştürebilirsiniz. Eski giysileri, şunlar gibi yeni şeylere dönüştürün:

 • Bozuk para cüzdanı
 • Alışveriş çantası
 • Saç aksesuarı
 • Kırlent kılıfı (eski gömlekler, kazaklar için ideal)
 • Yama işi (patchwork) yorgan (bebek giysilerine yeniden hayat vermek için ideal)
 • Esinti bariyeri (kapı altları için, yırtık taytlar için ideal)
 • Denim şortlar (paçaları kısaltarak eski kotları onarmak)
 • Gömlekten elbise (eski gömlekleri tek parça elbiseye dönüştürmek)

Genel Tavsiyeler

 • Ürün kullanımı ve tavsiyesi için lütfen ambalaja bakın.
 • ÇOCUKLARDAN VE HAYVANLARDAN UZAK TUTUN.
 • Ürünü sadece orijinal ambalajında saklayınız ve daima kapağı kapatınız.
 • Ürünü doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın.
 • Ürünü lekeye doğrudan uyguladığınızda, renklerin dayanıklılığını kumaşın görünmeyen bir yerinde önceden deneyerek kontrol edin.
 • En iyi sonuçlar için işlemin bazı kısımlarını tekrarlamak gerekebilir.