Ailece Keyifle İçebileceğiniz Meyve Suyu Kokteylleri

MEYVE SUYU LEKELERİ NASIL ÇIKAR?

Vişne, portakal, kayısı ya da karışık... Her damak tadına hitap eden bir meyve suyu bulmak mümkün. Asitli içeceklere kıyasla daha sağlıklı olan meyve suları, tam da bu sebeple kıyafetlere bulaştığında baş etmesi zor lekeler oluşturabilir. İçinde bulunan şekerin hızla kumaşa nüfuz etmesi sonucu kalıcı lekelere dönüşebilen meyve suyu lekesi nasıl çıkar derseniz aslında bunun cevabı o kadar da zor değil. Yeter ki doğru formülü bilin...

Meyve suyu lekesine karşı Vanish Oxi Action

Özellikle kurumuş olduğunda bir kabusa dönüşen meyve suyu lekeleriyle baş etmek için en büyük destekçiniz Vanish Oxi Action oluyor. 100’den fazla lekeye kesin çözüm sunarak leke çıkarmada yenilmez bir güç alan Vanish’ler hem toz hem sıvı formda bulunarak farklı yıkama alışkanlıklarına hitap edebiliyor. Dahası beyazlar ve renkliler için de iki farklı alternatif sunuyor.

Bu noktada önceliği beyaz kumaşlara verelim ve beyazlardaki meyve suyu lekesi nasıl çıkar sorusuyla başlayalım. İster çocuğunuz bembeyaz gömleğine sandviçinin yanında içtiği vişne suyunu boca etmiş olsun, ister siz toplantı öncesi enerji toplamak için içtiğiniz portakal suyunu elbisenize damlatmış olun hiç fark etmez. Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı sayesinde bu lekeden kurtulabilirsiniz. Üstelik formülündeki optik beyazlatıcılar sayesinde beyazlarınızın daha beyaz olmasını da sağlayabilirsiniz. Ürünü kullanmak için şu adımları takip etmeniz yeterli:

  • Ürünü sadece lekeli bölgenin üstünü örtecek kadar dökün.
  • Oksijen moleküllerinin lekeye hücum etmesi için birkaç dakika bekletin.
  • Ardından deterjanınızın yanına bir ölçek Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz ekleyerek yıkama işleminizi gerçekleştirebilir; Vanish’in yenilmez oksijen gücü sayesinde mürekkep lekesinden tamamen kurtulabilirsiniz.

Renkli kıyafetleriniz için de aynı işlemleri Vanish Gold Oxi Action Pembe Sıvı kullanarak uygulayabilirsiniz. İçeriğinde klor bulundurmadığı için Vanish Gold Oxi Action Pembe, renkli kıyafetlerinizde solmalara neden olmaz. Bu nedenle de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ürünlerin kullanım talimatlarını ve kıyafetlerinizin üzerinde belirtilen yıkama önerilerini mutlaka okumalı ve dikkate almalısınız. Bu sayede kıyafetinizin kumaşınıza zarar vermeden en başarılı sonuca ulaşabilirsiniz.

Kıyafet kısmını hallettik, peki meyve suyu lekesi halıdan nasıl çıkar derseniz onun da cevabı da Vanish’ten geliyor: Vanish Halı Şampuanları.

Elde ve makinede olmak üzere iki farklı içerikte tasarlanmış bu ürünler sayesinde halınızın en dibine işlemiş lekeleri ovalamakla uğraşmadan ve yorulmadan söküp atabilirsiniz. Güçlü formülü sayesinde halınızı temizlemekle kalmayıp yumuşatıp ferah bir hava kazanmasını da sağlayan Vanish Halı Şampuanı ile halılarınız hem ilk günkü gibi yumuşacık kalır hem de renklerini ve canlılığını yitirmez.

Meyve suyu lekelerine alternatif çözümler

İster kıyafetlerinizde olsun ister halılarınızda meyve suyu lekelerinden kurtulmanın en etkili formülü Vanish Oxi Action. Ancak yine de alternatif çözümler arayışındaysanız elbette bunlar da mevcut. Diğer meyve suyu lekelerine oranla daha zorlu olan vişne suyu lekesi nasıl çıkar derseniz öncelikle kumaşı iyice gerip lekeli kısma ağır ağır sıcak su dökerek vişne suyunu akıtabildiğiniz kadar akıtmakla işe başlamalısınız. Ardından lekeden arta kalan kısma elma sirkesi dökerek yaklaşık 20 dakika bekletebilir, sonrasında kıyafetinizi çamaşır makinesine atabilirsiniz. Portakal suyu lekesi nasıl çıkar sorusuna gelirsek; sıcak suya limon ekleyip lekeli bölgeyi bu karışımda bekletebilirsiniz. Meyve suyu lekesinden kurtulmada bir diğer alternatif yöntem ise sentetik ve renkli kumaşlarda etkili alkol ve su karışımı olacaktır. Öte yandan bu ve benzeri yöntemler işe yarar olsa da her kumaş türünde başarı sağlayacaklarının garantisi yoktur. O yüzden hem kıyafetleriniz hem de halılarınızın temizliği için Vanish’in leke çıkarıcılarını tercih etmenizde fayda var.