Pek çoğumuz, bir yemekte veya arkadaşlarımızla evde keyif yaparken lezzetli bir kadeh şarabın keyfini çıkarmayı severiz. Ancak beyaz, roze ve özellikle de kırmızı şaraplar hemen her kumaşın üzerinde kayda değer lekeler bırakırlar. Üzümlerin içindeki pigmentler tekstil ürünlerine çok hızlı tutunuyor olsalar da panik yapmayın! Vani̇sh Kosla Multi̇power Deterjan Güçlendi̇ri̇ci̇ Toz, antosiyaninleri (şaraba rengini veren pigmentler) doğrudan hedef alır. 4 etkili formülü lekeleri çıkarmakla kalmaz, kötü kokuları yok eder, renkleri canlı tutar ve hijyen sağlar.

Şarap lekelerini giysilerden çıkarmak için en iyi yöntem giysileri ön işleme tabi tutmak ve sonrasında Vanish kullanarak yıkamaktır. Çünkü bu, olağanüstü formülümüzün işe koyulmasını sağlar. Halılardaki lekeler için Vani̇sh Kosla Halı Spreyi kullanın. Yalnızca 30 saniye içinde lekeleri çıkarır.
 
Vanish’in lekeler konusunda nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Lekelerinizi bilin: Antosiyaninler nelerdir?

Lezzet notası farklarının yanı sıra kırmızı, beyaz ve roze şarap arasındaki başlıca fark, renktir. Beyaz şarap geleneksel olarak berraktır ve kazara dökülmelerde o kadar büyük bir problem oluşturmaz. Ancak, kırmızı ve roze şaraplardaki lekelere sebebiyet veren pembe ve mor renk tonları, bir tür bitkisel pigment ve antioksidan olan antosiyaninler tarafından oluşturulur. Şarap lekelerini çıkarmayı bu kadar büyük bir kabus haline getiren işte bu sıkıntılı küçük partiküllerdir.

Lekelerinizi bilin: Antosiyaninler nelerdir?

Halıdaki kırmızı şarap lekesi nasıl çıkar

Kırmızı şarap lekelerini halıdan çıkarmak için hızlı hareket edin. Leke halen ıslakken, olabildiğince sıvıyı bir kağıt/pamuklu havlu kullanarak nazikçe alın. Şarap lekelerini kurumuş bir kumaştan çıkartıyorsanız, panik yapmayın; bir sonraki adıma geçin. Vani̇sh Kosla Halı Spreyi kullanın ve sihrini yapmasını izleyin:

Halıdaki kırmızı şarap lekesi nasıl çıkar

Önerilen

Vanish Kosla Halı Spreyi

VANISH Kosla Halı Spreyi
30 saniyede leke ve koku çıkarma.

Talimatlar

 1. Yüzeydeki tortuyu temizleyin.
 2. Vanish Kosla Halı Spreyi lekeye püskürtün. 3. En fazla 5dk bekleyin ve lekeyi silin.
 3. Beyaz veya roze gibi şarap lekelerini halıdan çıkarmak istiyorsanız, yukarıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

Giysilerdeki kırmızı şarap lekesi nasıl çıkar

Kırmızı şarap lekelerini gömlekler, kotlar veya diğer yıkanabilir giysilerden çıkarmak için, aşağıdaki adımları kullanarak hemen müdahale edin:

Giysilerdeki kırmızı şarap lekesi nasıl çıkar

Önerilen

Vanish Kosla Multipower Deterjan Güçlendirici Toz

VANISH Kosla MULTIPOWER Deterjan Güçlendirici Toz

Talimatlar ön İşlem

 1. Ölçeğin dörtte biri kadar Vanish'in üzerine ölçek dolacak şekilde su ekleyin ve iyice karıştırın.
 2. Karışımı tüm lekenin üzerine yayın.
 3. Ölçeğin alt tarafındaki kabarcıklardan yararlanarak Vanish'i lekeye iyice yedirin. Ürünü lekenin üzerinde 5 dakikadan fazla bekletmeyin.
 4. Son olarak deterjan gözünde deterjana ek 1 ölçek Vanish ile makinenizde normal yıkama yapın.

Diğer şarap lekeleri nasıl çıkar

Beyaz ve roze şarap daha az dikkat çekse de tüm şaraplar tanenler içerir, bu nedenle de leke yapma olasılıkları bir hayli fazladır. Beyaz şarap lekelerini giysilerden çıkarmak için giysinizin içini dışına çevirin ve lekenin arkasını soğuk suyla durulayın, daha sonra adımları kırmızı şarapta olduğu gibi uygulayın. Roze’deki renk nedeniyle, buna kırmızı şarap lekesinde olduğu gibi müdahale etmeniz gerekmektedir.
Giysilerinize, halılarınıza veya diğer kumaşlarınıza şarap dökülmesi iyi haber değildir. Ama ister beyaz, ister kırmızı veya roze tercih ediyor olun, şarap lekeleriyle, şarap içerisindeki antosiyaninlere etki etmek için özel formüle sahip Vanish ile başa çıkabilirsiniz. Bu yüzden, arkanıza yaslanın ve endişelenmeden keyfini çıkarın...

Diğer şarap lekeleri nasıl çıkar

Genel tavsiyeler

 • Ürün kullanımı ve tavsiyesi için lütfen ambalaja bakın.
 • ÇOCUKLARDAN VE HAYVANLARDAN UZAK TUTUN.
 • Ürünü sadece orijinal ambalajında saklayınız ve daima kapağı kapatınız.
 • Ürünü doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın.
 • Ürünü lekeye doğrudan uyguladığınızda, renklerin dayanıklılığını kumaşın görünmeyen bir yerindeönceden deneyerek kontrol edin.
 • En iyi sonuçlar için işlemin bazı kısımlarını tekrarlamak gerekebilir.

Ek leke çıkarma ipuçları