Çamaşır Yıkama İpuçları

Çamaşır yıkama özellikle lekelerle karşı karşıya geldiğinizde bir ev işi halini alır- ancak bu tüm zamanınızı almak zorunda değil.

Burada çamaşır yıkamaya ayırdığınız zamanı azaltacak birkaç tüyolar mevcut, böylece ailenizle vakit geçirip sevdiğiniz şeylerin tadını çıkartabilirsiniz.

Vanish TR – Çamaşır Yıkama İpuçları

Vanish’den Sevdiklerinizle Daha Fazla Vakit Geçirin Diye Çamaşır Yıkama İpuçları

  1. Kan lekelerini çıkartırken lekenin kıyafetlerinize yerleşmemesi için soğuk su kullanın.

Kan lekelerini çıkartmak oldukça zordur ancak Vanish Gold Oxi Action Toz’unuz varsa imkansız değildir. Kan lekelerini çıkartmak için yapabileceğiniz en iyi şey kumaşa Vanish uygulamadan önce onu soğuk su ile durulamaktır. Kullanmadan önce suyun soğuk olduğundan emin olun, çünkü sıcak ya da ılık su lekenin kıyafetlere yerleşmesine neden olabilir.

  1. Renkliler ve beyazları üzerinizden kıyafetinizi çıkardığınız anda ayırın.

Bu yöntem, renkli kıyafetleri beyaz yıkamasından ayırmak için yalnızca basit ve etkili bir yöntem değildir, aynı zamanda çamaşır yıkama zamanı geldiğinde kirli kıyafet yığını ile uğraşmaktan da sizi kurtarır.

  1. Leke çıkarma işlemleri için Vanish’i elinizin altında bulundurun.

Ruj gibi yağ bazlı inatçı lekeleri çıkarmak oldukça zordur. Bu gibi durumlarda lekeden tek seferde kurtulmak için lekeyi Vanish Gold Oxi Action Toz ile önden yıkamak ve normal yıkama programınıza fazladan bir ölçek ilave etmek yeterli olacaktır.

  1. Daha küçük veya daha hassas çamaşırlar için çamaşır yıkama filesi kullanın.

Pek çok kişi özellikle konu çoraplar olduğunda “yıkama sırasında bir şeyler kaybeder”. Daha küçük çamaşırlarınız için çamaşır yıkama filesi kullanarak bu kayıpların önüne geçebilirsiniz. Çamaşır yıkama filesi aynı zamanda diğer çamaşırlara takılabilecek tayt, sutyen ve pelüş oyuncak gibi eşyalarınızı yıkamada da yardımcı olur.

  1. Diğer çamaşırlarınızı korumak için bütün bağlayıcıları (fermuar, kopça) kapatın.

Fermuar ve kancalar çamaşır makinenizdeki diğer eşyalara kolaylıkla takılabilir, bu nedenle sıkma programında herhangi bir hasar ya da takılmanın önüne geçebilmek için yıkama sırasında bunları kapatmak yararlı olacaktır.

  1. Ütülediğiniz kıyafet sayısını azaltarak ütüye ayırdığınız zamanı da azaltın.

Gömlekleri hala ıslaklarken askıya asmak yalnızca şekillerini korumakla kalmayıp kırışmaların oluşmasını da önler.

  1. Etiketleri okuyun.

Bir kıyafeti nasıl yıkayacağınızı bildiğinizi düşünebilirsiniz, ancak doğru sıcaklıkta yıkadığınızdan ya da ütünün doğru sıcaklıkta olduğundan emin olmak için etiketleri mutlaka okuyun.

Deterjanlar lekeleri kıyafetlerinizden çıkarmak için yeterli olmayabilir ancak deterjan ile beraber Vanish Gold Oxi Action Toz eklediğinizde bu yeterli olacaktır. Her yıkamada en iyi sonucu almak için kıyafet bakım etiketlerinizi dikkatle okuyun, böylece kıyafetlerinizi doğru şekilde yıkadığınızdan emin olun,– ve 100’den fazla lekeyi çıkartabilme gücüne sahip Vanish Gold Oxi Action Toz kullanın!