Kot Pantolon Çeşitleri ve Leke Çözümleri

Kot pantolonlara daha yakından bakıyoruz. Ayrıca lekeler için kot pantolon leke çıkarma çözümlerini de sunuyoruz. Vanish ile lekelerden kolayca kurtulmak mümkün!

 

Lekeli kot pantolon

Lekeli kot pantolon

KOT PANTOLON LEKELERİ NASIL ÇIKARILIR?

Gündelik hayatımızın artık olmazsa olmaz parçalarından birisi de kot pantolonlarımız. Farklı kesimlerde, boylarda hatta desen ve işlemelerdeki kot pantolonlar kimi zaman bol ve rahat bir tişörtle spor bir görüntü verirken, kimi zaman da bir gömlek ve ceketle şık bir akşam yemeği kombinine dönüşebiliyor. Dört mevsim gardıroplarımızın kurtarıcı parçalarından olan kot pantolonlar bazen de istemediğimiz türden lekelerin kurbanı oluyor. Fakat pantolondan leke çıkarma hiç de sandığınız gibi zor değil, yeter ki uygulayacağınız yöntemleri bilin...

Vanish Oxi Action ile kot pantolonlarınız ilk günkü gibi

Kot pantolonlar artık 7’den 70’e hemen herkesin dolabının olmazsa olmazlarından. Hem kumaşının dayanıklılığı sebebiyle uzun ömürlü oluşu hem de spordan klasiğe pek çok tarz ile uyumlu olması kot pantolonların vazgeçilmez olmasında en önemli sebep. Bu denli sık kullanılması nedeniyle kot pantolonlarda sık sık istenmeyen lekelenmeler olabiliyor. Bu gibi durumlarda ise gücünü oksijenden alan yenilmez formülüyle 100’den fazla lekeye kesin çözüm sunan Vanish Oxi Action imdadınıza yetişiyor.

Kalın ve dayanıklı kumaşları nedeniyle kot pantolonlar yıkaması kolay parçalar olarak görülebilir. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta olduğunu unutmayın: Yıkamak istediğiniz kot pantolonun rengini soldurmadan hareket etmeli ve bu yüzden de yüksek sıcaklıklardan uzak durmalısınız. Bu noktada Vanish Gold Oxi Action Pembe Sıvı’yı kullanarak düşük sıcaklıklarda dahi kesin çözüme ulaşabilirsiniz. Leke çıkarıcı özelliğinin yanı sıra bu ürün içeriğinde klor bulundurmadığı için kot pantolonlarınızda herhangi bir solmaya neden olmaz. Kullanımı ise oldukça pratik:

  • Lekenin üzerini örtecek kadar Vanish Gold Oxi Action Pembe Sıvı dökün.
  • Oksijen moleküllerinin lekeye hücum edebilmesi için 10 dakikayı geçmeyecek şekilde bekletin.
  • Kullandığınız çamaşır deterjanına ek olarak makinenizin deterjan gözüne bir ölçek Vanish Gold Oxi Action Pembe Sıvı dökün ve yıkama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Leke jean üzerinde en ufak bir iz bırakmadan ve tek seferde yok olup gidecek.

Eğer tercihinizi Vanish Oxi Action Gold Pembe Toz’dan yana kullanacaksanız, ölçeğin dörtte biri kadar tozun üzerine dolacak şekilde su ekleyin ve elde ettiğiniz karışımı lekenin üzerine yedirin. Birkaç dakika beklettikten sonra yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Uygulaması zahmetsiz olduğu kadar kesin çözüm garantili olan her iki ürünü de kullanmadan önce kullanım talimatlarını detaylıca okumalısınız.

Kot pantolondan leke çıkarmada alternatif çözümler

Söz konusu kot pantolon leke çıkarma olduğunda Vanish Oxi Action’ın gücü her daim sizinle. Ancak lekelerden kurtulmada alternatif birtakım yollar olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Örneğin boya lekesi nasıl çıkar derseniz, ilk tavsiye tiner ya da amonyak olacaktır. Pantolonun üzerindeki fazlalık alındıktan sonra lekeli bölgenin üzerine tiner dökerek yaklaşık 15 dakika kadar bekleyebilir; ardından alkollü bir bez yardımı ile bölgenin üzerinden geçebilirsiniz. Ancak tiner güçlü bir kimyasal olduğundan kullanırken dikkatli olmanızda fayda var.

Çay lekesi nasıl çıkar sorusu ile karşı karşıya kaldığınızda ise öncelikli olarak yapmanız gereken bölgeyi soğuk su ile yıkamak. Ardından lekenin olduğu kısma beyaz sirke damlatıp bir pamuk yardımı ile temizleyebilirsiniz. Eğer karşınızda daha büyük ve daha güçlü bir leke varsa amonyağa başvurmak işe yarayacaktır.

Tüm bu alternatif yöntemler işe yarar olabilir; ancak aynı zamanda kot pantolonunuzun kumaşını yıpratabilir ya da üzerinde ağartıcı etki yapabilir. Bu noktada daha güvenli bir çözüm arıyorsanız, seçiminizi en iyi leke çıkarıcı olan Vanish Oxi Action’dan yana kullanmalısınız.