Sos Lekeleri Nasıl Çıkar?

Tencere yemeklerinin vazgeçilmezi olan domatesli sosların yanı sıra pek çok yemekle uyumlu ketçap, mayonez, hardal gibi soslar yeme-içme alışkanlıklarımızın önemli bir parçası. Yemesi şahane olsa da bu soslar beklenmedik kazalara fazlasıyla sebebiyet verebiliyor. Hal böyle olunca da sos lekeleri nasıl çıkar sorusu kaçınılmaz oluyor. Ancak yanınızda Vanish olduğu sürece bu konuda endişelenmenize hiç gerek yok.

Yemek ve sos

Yemek ve sos

Vanish Oxi Action ile sos lekelerine elveda!

Bariz aksilikleri bir kenara bırakacak olursak soslar, ilk anda gözden kaçabilecek şekilde, küçük küçük etrafa saçılır. Daha da önemlisi eğer üzerinize saçılan domates sosu lekesi ya da diğer sos lekeleri uzun süre temizlenmezse kalıcı leke haline dönüşebilir. Gücünü oksijenden alan formülü ile 100’den fazla lekeyi tek seferde çıkarabilen Vanish Gold Oxi Action’lar hem sıvı hem de toz olarak üretilmiş yapısıyla sos lekelerini anında yok eder.

Sulu yemeklerde sıklıkla kullanılan domatesli, biberli, salçalı sosların oluşturacağı lekeler özellikle beyazlar üzerinde can sıkabilir. Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz’ı kullanıyorsanız bu yağlı sosların lekelerinden korkmanıza hiç gerek kalmaz. Üstelik yağı kumaşın derinliklerinden söküp çıkaran Vanish Gold Oxi Action Kristal Toz’un özel formülü, beyazlarınızın grileşmesine de engel olur. Uygulaması ise zahmetsizdir:

-    Ölçeğin dörtte biri kadar Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Toz’un üzerine ölçeği dolduracak kadar sıcak su ekleyin ve iyice karıştırın.

-    Oluşturduğunuz karışımı sos lekesinin üzerine sürüp iyice yedirin.

-    Oksijen moleküllerinin kumaşın derinliklerine nüfuz edebilmesi için ürünü lekenin üzerinde 5 dakika beklettin ve daha sonra makineye atarak yıkama işleminizi gerçekleştirin.

Çamaşır yıkama alışkanlıklarınıza göre dilerseniz Vanish Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı’yı da kullanabilirsiniz. Ancak iki ürünün farklı uygulama yöntemlerinin olduğunu unutmamalı ve her ikisini de uygulamadan önce kullanım talimatlarını mutlaka okumalısınız.

Domates ve salça sosu renkli kıyafetler üzerinde kendini göstermeyebilir ve leke siz fark edene kadar iyice kuruyabilir. Yenilmez formülüyle beklemiş lekelerde de etkili olan Vanish’ler bu lekeleri de rahatlıkla yok edecektir. Sos ile kirlenen renklileriniz için Vanish Oxi Action Pembe Sıvı ya da Toz’dan faydalanabilir; renklilerinizdeki sos lekelerinden de sonsuza dek kurtulabilirsiniz. Vanish Oxi Action Pembe’nin içeriğinde klor bulunmaz. Bu sayede de renklilerinizde herhangi bir solmaya neden olmaz. Üstelik düşük sıcaklıklarda dahi etkili formülü sayesinde lekeleri narince, kıyafetlerinizi yıpratmadan yok eder.

Sos lekeleri için alternatif çözümler

Artık yemek yerken üstünüze başımıza dikkat etmek yerine kendinizi yemeğin lezzetine rahatlıkla kaptırabilirsiniz. Çünkü Vanish Oxi Action ailesinin sos lekelerini çıkarmada en güvenilir ve en etkili yöntem olduğunu biliyorsunuz. Buna rağmen Vanish Oxi Action’lara alternatif olarak değerlendirebileceğiniz birkaç farklı yöntemden de bahsetmek mümkün.

Domates sosunun bir farklı çeşidi olan ve pek çok insanın sevdiği ketçap en fazla tüketilen sosların başında geliyor. Patates kızartmasından pizzaya kadar birçok yiyeceğin üzerine sıkılan ketçap bu kadar çok tüketilirken, ketçap lekesinden kaçınabilmek de kolay olmuyor. Bu lekeyle uğraşırken size yardımcı olacak en önemli ipucu lekeye soğuk suyla müdahale etmektir. Lekenin kumaşa iyice yayılmaması ve kolayca çıkması için tersten yıkamak da işinizi kolaylaştırabilir. En çok tercih edilen soslardan mayonez ve hardalın da soğuk su ile çıkması daha kolaydır. Mayonez lekesinden kurtulmak için su ve amonyak karışımı ile müdahale edebilir; hardal lekesini çıkarmak içinse kabartma tozundan yararlanabilirsiniz.

Ancak bu alternatif her zaman kesin sonuç garantisi vermez. Dahası hassas kumaşlarınızda yıpranmalara neden olabilir. Dolayısıyla işinizi riske atmadan seçiminizi Vanish Oxi Action’dan yana yaparak çok daha güvenli ve kesin bir sonuç elde edebilir; sos lekelerinden tek seferde kurtulabilirsiniz.